Chiaravalli
Kontakt
Baner
News

Sprzęgła

Archimedes
W ofercie znajdują się następujące rodzaje sprzęgieł:

znaczekSPRZĘGŁA KŁOWE ELASTYCZNE GIFLEX GE-T
Sprzęgła GIFLEX GE-T są skrętnie elastyczne i przenoszą moment obrotowy dzięki połączeniom kształtowym - bez poślizgu. Tłumią drgania skrętne powstałe podczas pracy np. w czasie rozruchu maszyny czy przy pracy urządzeń obciążanych cyklicznie - sprężarek, pomp itp. Charakteryzują się małymi wymiarami w stosunku do przenoszonego momentu obrotowego. Odpowiedni dobór materiałów oraz dokładność wykonania gwarantują długą i wydajną pracę. Są niezawodne - nawet po zniszczeniu wkładki przenoszą moment obrotowy.
Sprzęgła GIFLEX GE-T  składają się z dwóch piast oraz wkładki elastomerowej. Piasty posiadają od czoła specjalnie wyprofilowane kły. W przestrzeniach między nimi umieszczona jest wkładka w kształcie gwiazdy. Jej ramiona w czasie pracy poddawane są jedynie ściskaniu, dzięki czemu wkładka ta ma znacznie większą wytrzymałość w stosunku do elementów podatnych innych sprzęgieł, narażanych w czasie pracy  na rozciąganie bądź zginanie.
Właściwości wkładki termoplastycznej zostały tak dobrane, aby sprostać przeciętnym wymaganiom wynikającym z warunków pracy sprzęgła. Wkładki są odporne na starzenie, zmęczenie, ścieranie, a także na hydrolizę i agresywne czynniki chemiczne ze szczególnym uwzględnieniem olejów i ozonu. Zakres temperatury pracy dla wkładek wynosi od -40 st. C do +125 st. C, krótkotrwale nawet do 150 st. C.
Maksymalny kąt skrętu sprzęgła , związany z podatnością wkładek wynosi 5 st. przy maksymalnym momencie obrotowym. Wartości kompensowanych odchyłek kątowych i promieniowych wałów nie mogą być dodawane. Oznacza to, że sprzęgło kompensujące maksymalne odchylenie kątowe wału nie może jednocześnie kompensować żadnych przesunięć promieniowych.

Sprzęgła elastyczne Giflexznaczek GIFLEX GE-T SG
     BEZLUZOWE SPRZĘGŁA KŁOWE

Aluminiowe sprzęgła elastyczne GE-T SG wykonane są z trzech elementów montowanych z napięciem wstępnym dając połączenie bezluzowe. Przeznaczone są do zastosowań ogólnoprzemysłowych, do pracy z małym momentem obrotowym. Dzięki małym wymiarom nie wymagają dużo przestrzeni do zabudowy.

Charakterystyka
Piasty zaciskowe gwarantują szybki i bezluzowy montaż sprzęgła na wale. Zaleca się przestrzegania maksymalnego momentu (Ms) dokręcania śrub zaciskowych piasty. Elastyczna wkładka w kształcie gwiazdy umieszczana jest w gniazdach piast z lekkim wciskiem dla zapewnienia bezluzowego przeniesienia napędu.


znaczek SPRZĘGŁA Z TULEJĄ POLIAMIDOWĄ GIFLEX GF
znaczek GIFLEX FBX BWX
znaczek GIFLEX GFA i GFAS
Sprzęgła GFA i GFAS wymagają smarowania smarem. Wolne przestrzenie wewnętrzne powinny być wypełnione smarem w połowie. Do przeciętnych obciążeń i normalnych warunków użytkowania wymagany jest smar litowy na bazie oleju mineralnego o indeksie konsystencji 2.

Skontaktuj się z biurem technicznym w przypadku,
gdy sprzęgła użytkowane są w skrajnych warunkach eksploatacyjnych.