Napinacze Chiaravalli – rodzaje i zastosowania

Opublikowano: 2023-10-08

Czas czytania: 2 min

Wybierając napinacze Chiaravalli stawiasz na doskonałą jakość wykonania! Dzięki 70-letniemu doświadczeniu możesz mieć pewność, że wybierasz produkt wykonany z najwyższą starannością, który gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Wszystkie produkty Chiaravalli są wykonywane we Włoszech. Dzięki temu możemy dopasować napinacz pod konkretne wymagania klienta (np. malowanie według wytycznych, zmiana mocowań i poszczególnych wymiarów).

Napinacze sprężynowe:

  • Opracowaliśmy linię napinaczy CHT w celu zaspokojenia technicznych i operacyjnych potrzeb różnych gałęzi przemysłu. Każdy model występuje w wersji uniwersalnej, pasowej i łańcuchowej. Napinacze nierdzewne występują w trzech wersjach: AISI 304, AISI 316 oraz mirror fronted (która pomaga utrzymać układ w idealnej czystości). 
  • Napinacze liniowe serii CHT-AS oraz ich warianty wyznaczają standard w napinaniu łańcuchów i pasów. Zaprojektowano je tak, aby kompresować siły osiowe poprzez zastosowanie specjalnych sprężyn wewnątrz korpusu, co zapewnia stałe napięcie. Korpus z aluminium o wysokiej wytrzymałości jest odlewany ciśnieniowo i stanowi kluczową część konstrukcyjną. Każdy napinacz z tej serii przechodzi proces kataforezy, co ogranicza jego podatność na korozję.

Cechy szczególne:

  • elementy konstrukcyjne z odlewanego ciśnieniowo aluminium o wysokiej wytrzymałości 
  • rama korpusu malowana w procesie kataforezy 
  • samosmarujące tuleje PTFE, zapewniające stałe napięcie pasów i łańcuchów, duże ułatwienie w nastawianiu napinacza oraz znaczne zwiększenie jego żywotności. Napinacze sprężynowe mogą pracować w temperaturze nawet do 400 stopni Celsjusza. 

Napinacze elastyczne:

  • Napinacze elastyczne CHT-E są zbudowane na bazie przegubów gumowych. Ich zadaniem jest napinanie łańcuchów lub pasów. Napinacze elastyczne Chiaravalli mogą pracować w obu kierunkach w kątach aż do 30 stopni. Dodatkowo każdy napinacz można wyposażyć w rolkę stalową, rolkę aluminiową, rolkę z poliamidu, koło łańcuchowe lub element ślizgowy.

Napinacze obrotowe: 

Ze stali nierdzewnej w wersji AISI 304 oraz na życzenie klienta AISI 316.

Ich zadaniem jest napinanie łańcuchów, pasów, czy kompensowanie uderzeń i wibracji. Wykończenie mirror fronted każdego elementu zapewnia standardy wymagane przez sektory chemiczne, farmaceutyczne i spożywcze, zapobiegając wnikaniu brudu, bakterii i elementów korozyjnych do wnętrza elementu. Ostatnia cecha zapewnia uznanie innych sektorów, takich jak ichtiologiczny, gdzie stal nierdzewna zapobiega korozji spowodowanej przez sól. 

*Wszystkie napinacze Chiaravalli można zamówić w wersjach ze stali nierdzewnej. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego napinacza – skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy dobiorą dla Ciebie odpowiedni produkt i pomogą w finalizacji zamówienia.